Wiosna ach to Ty

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi

Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni

Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis

Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty

Marek Grechuta

Żwirki i WiguryPozdrawiamy w wiosennym i świątecznym nastroju. U nas bowiem już Wielka Sobota – zapraszamy na spacerek przez Ochotę, aby starym zwyczajem poświęcić pokarmy.

Zdjęcie zostało zrobione w 1987 roku. Domyślacie się gdzie?

 

5 Comments:

 1. Pingback: Marina Mokotów

 2. Stawiam na alejkę przy ul Żwirki i Wigury, na wysokości ul. Gorlickiej, Baleya. :)

 3. To zdecydowanie jest Ż i W. W sumie niewiele się tam zmieniło :P

  • Prawda. I to od samej budowy przed wojną, kiedy powstała jedna jezdnia. Fajne jest też to, że zmiany, jake zaszły, można wydedukować przez obserwację:
   odchylenie wschodniej jezdni na wschód tak, aby trafiała w Krzyckiego („starojezdnie” dzisiejszym parkingiem – ciekawią mnie przy tym dwie sprawy:
   – czy filtry utraciły zachodni „paseczek” swojego terytorium podczas tej przebudowy pod koniec lat 80, czy wcześniej?
   -jak wyglądałaby dziś Raszyńska, gdyby nie puszczono ruchu do centrum Krzyckiego oraz jej nową jezdnia wschodnią:P)
   drugą zmianą jest jakaś „aberracja” w położeniu jezdni Żi W na wysokości nieczynnego warszatu samochodowego (kiedy powstał i od jak dawna jest nieczynny?)
   Z linii „starych” drzew można przypuszczać, że jezdnia zachodnia przechodziła przez dzisiejszy pas zieleni i wpadała w ślad obecnej jezdni wschodniej. Ktoś wie kiedy to sie mogło stać ? Podczas wspomnianej wyżej przebudowy, czy już podczas budowy drugiej jezdni ?
   Kiedy w ogóle zbudowano drugą jezdnię ? (wschodnią? z tego wyrębu w drzewach wynikałoby, że na odcinku wawelska – banacha „nowa” jezdnia to ta wschodnia, dalej na południe zachodnią nitkę zbudowano później).
   Wiki nie mowi nic mądrego, jedynie o poszerzaniu jednego pasa jeszcze przed wojną. Na zdjęciach lotniczych z 39 r (dworzc główny jeszcze stoi, częśc kamienic w ruinie) drugiej nitki nie widać…

   Te drzewa są z tamtego okresu ? Poza widocznymi uzupełnieniami widać, że większość została posadzona w jednym czasie, po gabarytach nie mogło to być więcej niż kilka lat po wojnie. Na zdjęciach z ~ 44 roku stoją, ktoś może to potwierdzić, że po wojnie nie wycięto w sumie nie tak starych i nie posadzono nowych ?

 4. Stawiam na Żwirki i Wigury, chodnik po zachodniej stronie, zdjęcie robione na wschód, może w okolicach dzisiejszego Jeffs-a ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *